בכורי עת השלום ורדיו זמן השלום מראשית ועד חודש ראשון בשנת שישים ושבע לקוממיות העם היהודי בארץ ישראל- עת השלום.

הבעיה של הדיור הציבורי היא סימפטום של שורש הבעיה.
כדי לפתור את בעיית הדיור הציבורי צריך לעקור את שורש הבעיה.
אותה בעיה שיוצרת את ההזדקקות לדיור הציבורי.
הבעיה היא כלל משקית עוגת הכסף של ארץ ישראל שהתקציב הוא חלק מהעוגה.
כ- 19 משפחות מנהלות הון ששווה כמעט לתקציב המדינה.
הם ובכיריהם ועוד כמה מוטבים לוקחים את חלקם מהעוגה,
ועל שאר העוגה נלחמים השאר.
זאת מלחמת הישרדות.
הבעיה שבאיזשהו שלב הנלחמים על חלקם בעוגה מתחילים להילחם האחד בשני
כי מה שנשאר  מהעוגה לשארית העם לא מספיק לכולם.
זאת מלחמה אכזרית שיש כאלה שלא יעמדו בה.
ויזדקקו לדיור הציבורי. לתקציב המדינה.

החיל של סימן טוב.

וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם; וַיִּזְנוּ, בְּמַעַלְלֵיהֶם. וַיִּחַר-אַף יְהוָה בְּעַמּוֹ; תהלים.

when the persian people wanted to make ther own “arab spring” mr ahmadinjad use his force to kill them , by doing this he betrayed god. if you dont know, we are in israel are trying to do our own “israeli spring”and mr netanyahu, while talking about war, he want us to forget and dont think about the fact that he took money from the poor and gaved it to the rich .. im thinkin about jim morrison’ he said “you all bunch of slave”.. its true, isnt it? this the bottom line.. bottom line is red line.
.(i dont like mr netanyahu. but in israel prime minister dont kill us for being against him. and i told him in public(on his facebook page) that he is sharmuta(you know what i mean), aspiritual sharmuta. ).

אה.דו.טווה.

ניהול כלכלה ברמת המאקרו הוא סוג של כלכלה שמאמינה בצמיחה שנובעת מצמרת העץ למטה. כמו תאוריית הקפיטליזם שמאמינה שיש להטיב עם העשירים  והכסף יחלחל לשאר שכבות העם..
אבל אנחנו למדנו מהבריאה שהצמיחה מתחילה מלמטה וככל שצומח העץ מלמטה למעלה ככה השורשים נהיים חזקים יותר.
הגיע הזמן שתתחיל לנהל כלכלת מיקרו. משמע חיזוק הקטנים, חיזוק העם. משמע כמו עם הצריכה, ככל שהעם יהיה לו יותר כסף ככה יצרוך יותר מהיצרנים שימכרו יותר, ייצרו יותר. בנתיים הכסף שאתה נותן לעשירים משמש להשקעות בחו”ל, ולחיסכון ולהשקעה בנדל”ן שמעלה את מחירי הדיור. משמע, אתה מחזיק 70 אחוז מהעם עם הראש מעל המיים. אתה שומר על סוג של איזון צרכני מאוד מסוכן שהוא סוג של הליכה על חבל דק דק, יש מצב שיום יבוא ויופר האיזון בין הצריכה לביין הייצור ואז בום טראח!
אתה פוגע בנו בנימין נתניהו.

 ” יש לעזור ולחזק את העשירים (בארה”ב על ידי הטבות מס, בישראל על ידי סיום הרדיפה אחרי יוקר המחיה) – כי הם “מייצרים מקומות עבודה”. ” דה מרקר.

מי שמייצר מקומות עבודה זה האדם. עצם בריאתו/יצירתו של האדם מייצרת מקומות עבודה.
אם לא היו בני אדם בעולם לא היו אנשים שקונים בעולם, שצורכים. קיומו של בן האדם כצרכן מייצר את הצורך בייצור במקומות עבודה לייצר את צרכיו של האדם.
בלי קיום האדם  כצרכן לצורך קיום לא היו מקומות עבודה.
וזאת בראיית המיקרו.

שליטה על אוכלוסיה. כי לפני הימים ההם, שכר האדם לא נהיה..

אתה לא יכול בלי פועל בנין. וראינו שאקירוב דופק בוחטות.. מהבוחטות בנדל”ן הוא קנה 4.7 אחוז מבנק לאומי..ועזר קצת לשולה זקן שעזרה לאולמרט שעזר לטלנסקי, לדנקנר ואקירוב , אם אינני טועה גם המבורגר מהרכבת הקלה בירושלים קנה תמונות מעליזה…אז למה שהפועל ירוויח 5000 שקל..

כמה שילמו המבורגר/אקירוב/לאוטמן/דנקנר/רני רהב לתמונה של עליזה אולמרט? 10 משכורת פועל? 20 משכורות פועל? 100 משכורות פועל? כמה? מה הערך המוסף שמניבה רכישת תמונה של עליזה אולמרט? אם בנכסים מניבים עסקיינן…
והאם סיפקה לעצמה עליזה  אולמרט את הצורך הרביעי והחמישי שלה בסולם הצרכים של מסלו באמצעות מכירת תמונות אלו, לאנשים אלו?

“גם התעשיין דב לאוטמן מחזיק בציור של אולמרט, וכך גם במשרדי חברת הביטוח הראל, שבשליטת משפחת המבורגר, תלויה תמונה של אולמרט. אחד מבעלי השליטה בחברה, יאיר המבורגר, מקורב לאולמרט.” דה מרקר.

השורשים של העץ.

הבעיה היא לא משכורת המקסימום. הבעיה היא משכורת המינימום.
הגבלת משכורת המקסימום לא תביא את תשובה יצחק לשלם יותר למתדלק בתחנת הדלק המשתכר שכר מינימום.
אם תשובה יצחק ישלם פחות למנהליו, תשובה יצחק ירוויח יותר.

תשובה יצחק נדל”ן שעירים עבודה זרה סדר עולמי חדש.

איפה הבעיה:

“הנתונים האלה מדהימים. הם מראים כי גם בסביבה כלכלית של האטה מתמשכת בצמיחה, ירידה בכוח הקנייה, שחיקת שכר ואי ודאות קשה בשווקים — לנוכח המשבר המתמשך באירופה, הקיפאון הפוליטי בארה”ב וההאטה החריפה בסין — משקיעים ורוכשים אחרים נוהרים לשוק הדיור.”דה מרקר.

מה זה אומר מי הדמויות בסיפור,

מי הם האנשים ששכרם נשחק.
מי הם האנשים שכח הקניה שלהם ירד.
מי הם המשקיעים.
מי הם הרוכשים האחרים.

” 80 האנשים העשירים בעולם מחזיקים יחדיו 1.9 טריליון דולר – סכום כמעט זהה לזה שמחזיקים כ-3.5 מיליארד האנשים שנמצאים בחציון התחתון במונחי הכנסות. בשנה שעברה נדרשו 85 מיליארדרים כדי להשתוות לסכום שמחזיק החציון התחתון. ” דה מרקר. ינואר.

וְגֵר, לֹא תִלְחָץ; וְאַתֶּם, יְדַעְתֶּם אֶת-נֶפֶשׁ הַגֵּר–כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם.

“”דר שטירמר” היה עיתון שנוי במחלוקת בקרב הפקידות הנאצית. הוא נאסר לשימוש כאמצעי חינוכי בנוער ההיטלראי והרמן גרינג אסר להפיץ אותו במשרדיו. הסלידה מה”דר שטירמר” נבעה בין השאר מאופיו הגס לעתים פורנוגרפי ומהיותו אנטי-קתולי מובהק. מספר פעמים פסלו הנאצים קריקטורות שבהן השוו את מנהגי היהודים למנהגי הכנסייה. אך היו בין הנאצים כאלו שהעריכו מאוד את פועלו של העיתון, בהם היו היינריך הימלר ואף היטלר בעצמו. היטלר הודה שהוא נהנה מקריאת העיתון והחשיב את האנטישמיות, גם אם היא מוצגת בצורה פרימיטיבית כמו ב”דר שטירמר”, כנשק יעיל בהשפעה על האדם שברחוב.” wikipedia.

בדיוק כמו שארלי הבדו.

 ויהי ונהיה.

“פתרון ישראלי לתעלומה: כך נוצר הירח?” ynet.

מחקר העוסק באיך נוצר הירח הוא אינו מחקר ישראלי. אינו מחקר ישר-אל.

אנחנו הישראלים היהודים מאמינים שבורא עולם ברא בדיבור את הירח. אמר ויהי ונהיה.

אין לנו צורך לחקור מעבר לכך בדבר.

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם, לְהַבְדִּיל, בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה; וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים, וּלְיָמִים וְשָׁנִים.   וְהָיוּ לִמְאוֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם, לְהָאִיר עַל-הָאָרֶץ; וַיְהִי-כֵן.

אי השוויון.

אי השוויון שלנו גבוה כי מערכת המס לא מספיק פרוגרסיבית” דה מרקר.

אין  התיחסות להשפעה של הקפיטל, של “השוק החופשי” , על העוני בדברייך..

המדינה  הפריטה ומפריטה את נכסי העם.

19 משפחות מנהלות הון ששווה כמעט לתקציב המדינה.

אני לא רואה את המיסוי כגורם מרכזי לעוני, לאי השיוויון. כי למיסוי אין השפעה על 640 אלף משתכרי שכר מינימום ומטה שהם כ- 20 אחוז מהמשק. יותר נכון למדוד לפי השכר החציוני שהוא כ-6000 שקל ומטה לכ- מליון וחצי עובדים שגם עליהם אין למיסוי השפעה מהסוג שגורמת לעוניים.

המיסוי, הוא יותר גורם לעושר מאשר לעוני.

 BILDERBERG.

האינטרנט הפך להיות כלי שליטה על ההמונים.
אותם מליארד משתמשי פייסבוק הם בדיוק אותם מליארד שצריך לשלוט עליהם כדי להשיג שליטה.
אותה שליטה שיוצרת מצב בו:
66 בני אדם מחזיקים בהון השווה להון של 3.5 מליארד בני אדם.
הפירמידה הגדולה.
ובאותה יחסיות פירמדות מקומיות בכל ארץ וארץ.
הפירמידות הקטנות.
הפירמידה הגדולה+הפירמידות הקטנות= מגדל בבל.

 

קנביס.

המילה אלטלנה מרכיבה בתוכה את המילה- alt שיש לה כמה משמעויות- אלט– עצור בגרמנית. אלטו- גבוה בפורטוגזית. אלט- זקן בפולנית או רוסית או שפה ארופאית אחרת….
אני אדבר על המשמעות של האלט במובן של בלימה. עדיו לבלום.

מתוך מכתב שנשלח לחברי הכנסת ב- 21.11.2014.

אם יאיר לפיד לא היה בנו של טומי לפיד, סביר להניח שלא היה מתקבל לעיתון במחנה, הוא לא היה עומד בתנאי הסף. ואם כך, סביר להניח שלא היה מגיש תוכנית אירוח, סביר להניח שלא היה קריין חדשות, סביר להניח שלא היה שר אוצר. את דרכו של יאיר לפיד מישהו סלל. למשעולי חייו של יאיר לפיד אין כל קשר לכשרונו.

הזוי..

“זהבה דנקנר ספגה את תרבות התרומה לכלל”

אני מבינה שהיא ספגה את תרבות תרומת הכלל של כספי הפנסיות לחברת הביטוח כלל מקבוצת אי. די. בי. שקצת לפני זה נציגי הכלל ממקרקעי ישראל  (עם קצת שוחד לאולמרט) הסבו את יעוד הקרקע של אדמות המלח בבעלותם מה שאיפשר למשפחת דנקנר לקבל הלוואה מכספי הכלל המופקדים בבנק לאומי לצורך קניית בנק הפועלים שהיה הבנק של הכלל לפני שאריסון ודנקנר קנו אותו ואחר כך את אי. די. בי. וכלל ביטוח ששם מופקדים כספי הכלל שמשם נוחי דנקנר, תשובה, וזיסר  עשו תספורת לכלל חוסכי הפנסיה.

.comment te dire adieu

נתון שכר המינימום ללא השכר החציוני, הוא נתון חסר ערך, בבואנו למדוד את השכר במשק שמשמעותו עוני.
מה זה בעלי כושר השתכרות נמוך?
אנשים ללא השכלה “גבוהה”?
תארו לכם מצב  בו כל בני האדם ירכשו השכלה גבוהה.
זה הרי לא יבטל את הצורך בעובד הייצור או בעובד הנקיון.
האם עובד ייצור בעל תואר שני יקבל שכר של 20 אלף שקל בחודש.
ברור לכולנו שלא.
ברור לכולנו שכושר השתכרותו של המנכ”ל ירד פלאים ללא קיום עובד ייצור שייצר לו את המוצרים שהוא מוכר לנו ביוקר ודופק בוחטות..
אז מה זה אנשים בעלי כושר השתכרות נמוך?

היום שאחרי…

ביום שאחרי רב אלוף אשכנזי הלך לעבוד בשמן. למרות ביצועים כושלים קיבל בונוסים שמנים.. 2 מליון פה.. 2 מליון שם..

אומרים שעובדי ציבור באוצר ובכל מיני מקומות.. בבואם להחליט את החלטותיהם השונות חושבים על היום שאחרי..היום בו יעבדו אצל הטייקונים…

השאלה הנשאלת היא מה יעשה אותו בכיר בצבא הגנה לישראל  שאישר לאשכנזי את הקידוח באותה אדמה הקרובה לשטח הצבאי?
אצל איזה טייקון יעבוד וכמה בונוסים יקבל?

בפיך ובלבבך- לעשותו.

c-moon- שיר של פול מקרטני.- mi- 5.

שמע הקייסר על מעשיו של הרב בפולין וזימנו לפגישה..
“כבר עם דברי הפתיחה של הקיסר, הבין הרבי מה הייתה כוונת ההזמנה ומהן המחשבות, שהטרידו את הקיסר בשעה שהתבונן להצגתו המרשימה של הגולם:
“סבורני,” הביע הקיסר את דעתו, “שאם יש כבר לרשותך הנוסחה שבעזרתה יצרת את בגולם, מסוגל אתה ליצור לא רק יצור אחד שישמע את פקודתך, כל פקודתך, אלא אפילו גדוד שלם של יצורים דומים לו ובשעת מלחמה, במקום להסתכן ולסכן חיי אלפי אזרחים חפים מפשע ואף אלה שגויסו לצבא, מסוגל  תהיה לשלוח את היצורים האלה נגד האויב ואז ניצחונך מובטח.”
“באופן תיאורטי, הוד מלכותך, אך יצירת כל יצור דורשת הקרבה עצמית, סיגופים, תפילות מיוחדות   והתנהגות מפורשת, כפי שמצווים  ספרי קודש מיוחדים. אך מעל הכל התלבטויות, אם המעשה
שאנו עושים הוא לא בניגוד לרצונו של אלוהים. יצירת יצורים כאלה, שתפקידם יהיה להרוג ולהשמיד יצורים אנושיים, שאנו רואים בהם אויבים, ודאי לא תהיה לרצונו של הבורא, שברא את האדם על מנת שיחיה.”
“אבל מבחינה תיאורטית, כפי שאמרת,” הגן על דעתו הקיסר.
“תאר לך, הוד מלכותו, שנוסחה שכזו תיפול לידי ראש השודדים. לא יהיה אז אף אדם שיהיה בטוח בחייו, אם לא יכנע לדרישותיו של הפושע. אך לא רק שודד, אלא שליט, צמא דמים, החולם על השתלטות על כל העולם ונתקל בעם שמעיז להתנגד לכיבוש ארצו, או שהוא מחליט שגזע מסוים לא ראוי לחיות על פני האדמה, כי הוא נחות ובנשימתו מרעיל את האוויר שהוא נושם. הרי באותו היום יעלה מגיהנום, השטן, מלך השדים ויתגרה בבורא העולם בעצמו.”
“יש משהו בדבריך, רבי,” הסכים אתו הקיסר.” אריה חורשי מנהל בית ספר ברל כצנלסון לשעבר.

 “של מי האדמה” ארקדי דוכין.

אומרים פה אנשים, מה יקרה אם הטייקונים יילכו מכאן.. אולי עדיף ללכת לקראתם.. שתהיה עבודה.. שתהיה פרנסה. אבל על כך קל לענות, הרי משפחת עופר לא יכולה לקחת את ים המלח מכאן…ואם כך, כמובן שנשאלת השאלה בפאן הגלובלי (אם בעניין מכירת כיל/ים המלח לפוטאש עסקיינן). וגם על כך קל לענות. הריי טייקוניי עולם, לא יכולים לקחת את כדור הארץ מכאן ונעמיק עוד יותר. כדי להיות עשירים , הם חייבים לקחת איתם את תושבי כדור הארץ מכאן. כדי להתעשר אתה לא צריך רק מי שיעבוד בשבילך, אתה צריך את אוכלוסיית העולם שתקנה ממך. יללה, שמישהו מגלובס יעשה מזה כתבה ונביא קץ לעבדות בעולם, גם את זאת הרוחנית.. העבדות הרוחנית.

שכר האדם.

עמלות בנקים גבוהות? עושק שכר שכיר.
תספורת מהפנסיות? עושק שכר שכיר.
אי מתן שכר לעובדים זרים/שכר נמוך משכר מינימום לעובדים זרים? מטי שכר גר.
תמלוגים נמוכים מאוצרות הטבע של עם ישראל- עושק שכר שכיר.
קביעת שכר מינימום נמוך שיוצר אי שוויון הזדמנויות ו שמשמעותו עוני – עושק שכר שכיר.
מס הכנסה/מס חברות אינו נחשב למעשר ולתרומה לקופת האוצר, כי הוא נותן שירותים שווים לכל ושאינם יוצרים שיוויון הזדמנויות. במצב של היום 70 אחוז מתושבי מדינת ישראל לא יכולים לתרום או להפריש מעשר, שיובא אל קופת האוצר למען עזרה לחלש, ליתום ולאלמנה שאין מספיק תקציב לעזור להם. וכמובן אנחנו יודעים שיש חבורה שנותנים לה הקלות במס, עיין ערך הקלות מס על “רווחים כלואים”

כח קניא.

30 אחוז מהמשק משתכרים שכר מנימום משמע מליון מועסקים. אם מעלים לעובדים אלו את השכר אז סביר להניח שהם ייקנו יותר. משמע, אם נעלה ב 1000 שקל את שכר המינמום תחילה אז מליון עובדים ייקנו… במליארד שקל נוספים מידי חודש. זה אומר תוספת ייצור למשק בסך 12 מליארד שקל בשנה. סביר להניח שהמפעלים שייקנו מהם יותר, ייצרו יותר. ייצרו יותר. יעסיקו יותר עובדים. יותר עובדים יהיו נדרשים למשק. כשמילת המפתח היא- נדרשים. מה שמציעה פלוג היא הוספת כח עבודה למשק וזאת מבלי שתהיה באמת דרישה לעובדים בשוק. כי עדיין, יש אבטלה של 8 אחוז במשק וזה אומר, הכשרת עובדים שייצרו מצב שיש יותר היצע של עובדים מהיצע העבודה. וזה אומר להחליש את העובד. במצב אותו מציעה פלוג לעובד אין כח כי הוא יודע שאיך שהוא יפוטר 1000 קופצים על המשרה שלו.

שְׁמַע, יִשְׂרָאֵל: יְהוָה אֱלֹהֵינוּ, יְהוָה אֶחָד.

“צאו להצביע…

מי שמצביע משפיע…

צאו מהאדישות…”

זאת השטיפת מח שעושים על העמים במדינות הדמוקרטיות..

המילה דמוקרטיא היא לא מילה מהתורה.

מבנה הפרלמנט היושב בציון .

איך אתם בוחרים?

מאיפה אתם מקבלים מידע על הנבחרים?

מהתקשורת.

בשורה התחתונה- אתם בוחרים מתוך חפיסת הקלפים שמציעים לכם עידן עופר וחבורתו בערוץ 2 ובעיתונות הטייקוניטית  וכן, גם בערוץ הציבורי. חפיסת הקלפים היא אותה חפיסת קלפים.

.צמיחה

למרות עליה בצריכת האשראי (אותו אשראי שבעבר נתן גיבוי לשכר נמוך לצרוך יותר שזה למעשה גיבוי למפעלים למכור יותר ולשמר צמיחה למרות השכר הנמוך הנהוג בישראל לעומת מדינות אחרות בעולם) לא חלה עליה בצריכה במשק, לא חל גידול במכירות המפעלים\עסקים כבעבר. כך שהמרויחה היחידה היא שרי אריסון. (אשראי שווה כסף). לנוכח הפער הנמוך בין הפקדונות לאשראי, (וזאת מבלי לקחת בחשבון את האשראי החוץ בנקאי שכנראה יקטין מאוד את הפער..) עושה רושם ששרי אריסון לא יכולה להגדיל את האשראי לעם היושב בציון בדרך כזאת שתגדיל את הצריכה, כך שעליות בשערי המניות לא ישקפו נכונה את המצב במשק של התעשיה שמאותתים על מצוקה בעקבות ירידה בצריכה, כך שכל עליות בשערי המניות בזמן הזה הם סוג של ויסות אתם יודעים..סוג של בועה, לא באמת.. 10 קבוצות מחזיקות בחלק נכבד מאוד מעוגת הסחר במניות אתם וודאי יודעים.. במשבר 2008 למדנו שהיו הרבה חברות תעשיתיות הנסחרות בבורסה ששעריהן עלו למרות שחלק מהן היו על סף נפילה כמו שאומרים..

אהדוטווהקאט

 .

.

כמובן שצריך לבדוק כמה כסף יצא מהשוק ולא חזר אליו באמצעות צריכה.. גם כסף כזה..

“נחשפה הונאת מס בינלאומית בהיקף 120 מיליארד דולרים

תחקיר בינלאומי שופך אור על התנהלות סניף בנק HSBC בז’נווה, שסייע להונאות מס של מלכים, סוחרי נשק, יהלומנים וזמרי רוק. ברשימה מופיעים 6,554 חשבונות בנק הקשורים לישראל, עם הון כולל של כ-10 מיליארד דולרים בין השמות המעורבים בפרשה נמצאים מלך ירדן עבדאללה השני,” וואלה.

כ- 9 אחוז מהסכום הכולל קשור לישראל. אתם מבינים שישראל מדינה מאוד קטנה. מאוד מאוד קטנה.

אם ביצוא גז עסקיינן..בתחושה שלי, עוד מעט עבדאללה מלך ירדן יפקיד עוד כספים בשוויץ..מישהו יצטרך לגרום לו להעדיף את הגז של נובל על פני הגז של מצרים או של  BG.

.

בשורה התחתונה:

מאוד חשוב שלמפכ”ל הבא לא יהיו עניינים עם הלבנת הון, מלבין הון לא יחקור את הפושעים הלא קלאסים שהפקידו כספים בשוויץ.

תיקי טייקונים:

פשע. טרור.

במונחים מקומיים כולנו יודעים להסביר  אייך עוני גורם לפשיעה.

אדם עני, אין לו כסף צריך להאכיל את עצמו וילדיו- יגנוב.

אדם שלא יכול להתפרנס כראוי מעבודה חוקית, יקים ארגון פשע.

יש אוכלוסיה שהמדינה כפתה עליהם עיסוק  שמשמעותו עוני וזאת ע”י הסללה וקביעת שכר מינימום נמוך-

שמשמעותו עוני.

אותו דבר מבחינה גלובלית. עולמית.

“כך נראה אי שוויון // 80 אנשים בעולם עשירים יותר מ-3.5 מיליארד אחרים

דו”ח אוקספם: בשנה הבאה יחזיק המאיון העליון יותר ממחצית מהעושר העולמי” דה מרקר. היום.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2542799

מצ”ב כנ”ל מביא להקמת תאי טרור עולמיים.

כמו תאי  פשיעה מקומיים.

ניתוח השיר- טמבל.

בנימין נתניהו החרא, הוא הטמבל. ואני אסביר. הוא בנימין, נתן להם, לטייקונים, את הכסף, וככה הוא הפך את עצמו לטמבל, למה בנימין נתניהו יודע מה קרה, המנהיגות בישראל איבדה את כוחה המנהיגותי האמיתי ביצירת חברה קפיטליסטית שמעט מידי שולטים על הרבה מידי.

14 קבוצות מובילות את המשק הישראלי. 14 משפחות.

שלום לבבא בובה! רציתי לשאול מה אתה אומר על כך ש14 משפחות הן בעלות ההשפעה הגדולה ביותר במשק הישראלי?

יש לנו את המספר 14 שזה 1 ועוד 4 שווה 5! חמש זה חמסה חמסה חמסה.
מצד שני 14 זה 2 פעמים  7  ו7 זה יום שבת, יענו סטלבט! 2 ועוד 7 ועוד 7 יוצא 16 ו 1 עוד 6 יוצא 7 ! כך שיש לנו 3 פעמים 7 שזה 777 שזה וויסקי משובח!
אז מה יצא לנו? יושבים בסטלבט עם כוסית וויסקי בסבבה. חמסה חמסה חמסה!
ויש לנו גם 14 ועוד 1 ועוד 4 ועוד 5 ועוד2 ועוד 7 ועוד 7 ועוד ועוד 7 ועוד7 ועוד 3 יוצא 57 שזה 12 שאלו 12 השבטים!

הרצוג פוקס נאמן.

“נאמן לחץ – והלשכה התקפלה: ורדה אלשיך תמשיך לשפוט
שופטת המחוזי בת”א ורדה אלשיך תמשיך בכהונתה השיפוטית עד לפרישתה, לא תועמד לדין משמעתי ולא תעמוד להדחה בוועדה לבחירת שופטים – כך סוכם בפגישת התיווך שקיים שר המשפטים יעקב נאמן עם בכירי לשכת עורכי הדין…” גלובס.

טעותו של ליבוביץ’.

הקשבתי קצת לדבריו של לייבוביץ’ היום.

אני מבינה על מה הוא דיבר.

אני לא חושבת שמאמיניו הבינו על מה הוא דיבר.

אני מסכימה עם מסקנותיו.

אני לא חושבת שמאמיניו, לפחות אלו שהראו בסדרה של ערוץ 8, הבינו את מהות מסקנותיו ומשכך, נותרו חסרי יכולת להמשיך את דרכו כאדם שקורא תיגר על המערכת, על מדינה, וזאת מתוך המקום ממנו המדינה, מוסדות הדת שואבים את אמונתם- התורה.

ניתוח המצב של לייבוביביץ’ נעשה מתוך מקום שבוחן את המציאות באמצעות הידע והכלים שנתנה לו התורה.
הוא לא העביר את דבריו לתלמידיו בדרך כזאת שמלמדת אותם להשתמש בכלי ממנו הוא שאב את ידיעותיו שהביאו אותו לראיית המציאות ומשכך את הדרך בה הוא מסיק את מסקנותיו.
לקהל מאמיניו לא הייתה את היכולת להתווכח עימו באמצעות הכלי בו הוא השתמש ללמדם.

המפץ הגדול.

השבוע הייתי בסרט במוזיאון תל אביב. “מיים”. הסרט מתרחש בהודו של שנות השלושים. גנדי בכלא. הבריטים שולטים. בהודו קיים מנהג בו לאישה אשר בעלה מת יש שלוש אופציות: 1) לשרוף את עצמה. 2) לעבור לגור בבית עם אלמנות כמוה ולחיות חיי פרישות. 3) להתחתן עם אחיו הצעיר של בעלה. הסרט נפתח בתמונה בה רואים עגלה עם סוס בדרכה למקום מקודש. בעגלה, זוג הורים, ילדה בת שבע וגבר שעומד למות. לילה. בוקר. האב מעיר את בתו ואומר לה “צ’ויה ביתי, את זוכרת שהתחתנת?” הבת אומרת לו שהיא זוכרת במעומעם.. אז האב אומר לה “בעלך מת, את אלמנה” זוג ההורים לוקח את בתם לבית בו גרות אלמנות ונפרד מהבת.
בני סלע בכותרות. הוא ברח ואנחנו מפחדות.. הגעתי לסרט לבד.. נפגשתי עם אחיי בקולנוע. אחרי שנגמר הסרט ביקשתי מהם שילוו אותי לאוטו כי אני מפחדת.. ועד שלא הנעתי את האוטו לא אישרתי להם לנסוע.

מי הגזען.

— צריך מאוד להיזהר לפני שאומרים שארץ ישראל גזענית. ארץ ישראל לא גזענית. מי שקובע את השכר הוא הגזען. צריך לעשות הבדלה בין עם ישראל לבין מי שיוצר הבדלות כלכליות ביננו, שיוצרים מעמדות ביננו. חשוב מאוד להבין נקודה זו. כי אם ב22 משרדי ממשלה לא מעסיקים אתיופים, הממשלה גזענית. ואם בעל תואר ממוצא אתיופי מרויח פחות ממי שלא ממוצא אתיופי, אז המעסיק גזען.

אבטלה\אטום\סיאנס פיקשן\עולם טוב יותר.

ברמת המודעות העמוקה, כשמדינת ישראל תלחם באיראן בגלל שישראל לא יכולה לסבול שלאיראן יש כור אטומי, היא תלחם במה שהיא יצרה, היא תלחם בעצמה, איך שלא תסתכל על זה, איך שלא תהפוך בדבר, בשורה התחתונה זה המצב, וזה מבאס.

בחשיבה גלובלית כשאנחנו מדברים על שלום ועל מחר טוב יותר אנחנו מדברים על עניין של הרוח. המדע מתמקד בענייני הרוח והחומר בצורה לא מאוזנת, המדע נותן מישקל רב יותר לענייני החומר. המדברים בשפת התורה היהודית יאמרו לך שאין איזון בין רוח לחומר כי על כך מתבססת היהדות.

 הזוי.

אדם לעיתים נקלע לקשיים כלכליים? נקלע.. ואז בודק האדם אפשרויות לכספים שיוכל לשחרר..או אולי הלוואות שתעזור לו לצלוח את התקופה הקשה. ואז באים אליו מחברת הביטוח ואומרים לו “ת’שמע בחור, אם תוציא את הכסף שלך מקרן הפנסיה יקחו ממך 30 אחוז מס, לא חבל? בוא מר בחור, אנחנו ניתן לך הלוואה בריבית שהיא יותר נמוכה מהלוואה שיתנו לך בבנק!” אומר לעצמו הבחור,”וולה, אנשים טובים! איזה יופי” ומלווה הלוואה.
ומה אני שואלת?
מדוע הבחור צריך לשלם ריבית להלוואה שהוא לקח מהכסף שלו? זאת אומרת הוא לקח מעצמו הלוואה ושילם להם ריבית?
הזוי, לא?

מחשבות של ראש השנה פסח וכיפור שהתאחדו להן.

מחשבה שהתחילה בפסח והמשיכה בראש השנה וכיפור…
או אולי, מיהו יהודי?
.

אדם שנולד יהודי תמיד ישאר יהודי. וזאת כאדם הפרטי. אבל, המדינה לא נולדת יהודיה, מה זאת אומרת? חברה יהודית.
אנחנו כיהודים צריכים ליצור, לעשות את החברה והדרך שהיא מתנהלת, יהודיה. והמדינה כפי שהיא מתנהלת ומה שהיא מציעה לעם היהודי היא לא היהדות.
ארגוני הימין מדברים הרבה בשם היהדות כמתוות דרך לפעילותם, לאחרונה אנו עדים לפעילות של ארגוני הימין להצרת צעדיהם של ארגוני השמאל ע”י הגבלת תרומות מחו”ל ואחת מהן היא קו לעובד.
חג הפסח מתקרב ובא ובחג הזה שוב פעם נקרא את ההגדה את המילים שרובינו לא מבינים. לרוב אנחנו לא מתעסקים במשמעות של חג הפסח, אנו מנהלים את הסדר בטקסיות עם סמלים, מצה, מרור, כרפס ושאר ירקות. לא מתעכבים על מהותו האמיתית של החג. ומה המשמעות של חג הפסח. חג הפסח הוא החג החשוב ביותר של עם ישראל והוא החג שמסמל את מהותו של עם ישראל, הוא החג שמסמל הכי הרבה את יופיה של היהדות.
ומה משמעותו? ומה מהותו?
חופש האדם.

הנפקת החברים.

ההנפקה של אי די בי זאת הנפקה בין חברים…זה כמו חתונה, שהאורחים מביאים מעטפות, בטח אחרי ההנפקה ישבו נוחי ואישתו ובדקו את המעטפות..
פתחו את המעטפה של המבורגר, שני מליון שקל.. פתחו את המעטפה של שטראוס, שני מליון שקל…פתחו את המעטפה של שמיר,… שני מליון שקל.. אמרו נוחי ואישתו:
“הם בטח סיכמו בינהם כמה כל אחד מביא”
והמשיכו לפתוח את המעטפות…ושהגיעו למעטפה של תשובה וראו את ה6 מליון שקל, אמרו נוחי ואישתו בינם לביין עצמם:
“פייייי… לארג’ תשובה… ככה זה המזרחים.. הם, יש להם כבוד.. הם מביאים הכי הרבה…”

אומנות הבימוי.

ארץ נהדרת עושים יופי של מוסיקת רקע לביבי, ביבי בארץ נהדרת נראה הרבה יותר צעיר מגילו עם הורמונים של פר הרבעה..וזאת מוסיקת רקע שמייצרת תחושה מאוד מסוימת כלפי ביבי. תחושת ביטחון. אותו בס ברקע שהפר הצעיר בנט מידי פעם לוחץ על הפאוזה.. בנט עושה את מה שעושה ערוץ 1 ביחס לערוץ 2.. הוא משתמש בקודים של ביבי, הקשיחות מול העולם ,התבטאויות ביטחוניסטיות תוך שהוא מראה את מעורבתו הפעילה, פניה ברורה לימין, מעורב במידניות חוץ ופעיל בה והאנגלית והחדשנות של ערוץ 2.
בשקט בשקט הוא מתנגד לחוק העסקה ישירה.

 רצח רבין.

יש כאלה שאומרים בימים אלו שבנימין צדק, שאי אפשר לעשות שלום איתם לנוכח הפיגועים..
אני אומרת שרצח רבין יצר מצב שמצדיק את דבריו של בנימין.
אם רבין לא היה נרצח, בנימין לא היה צודק היום..
סביר להיח שהוא גם לא היה ראש ממשלה היום..
רצח רבין יצר את בנימין ראש הממשלה.

לאיפה תיפול אין משמעות לנוכח מה שמחכה לך אחרי שתיפול.

וכן,
לפעמים יחכה לך אותו אדם מכובד.. איש עסקים ידוע.. אדם מכובד..מנהל קבוצת כדורגל…בכלל לא פושע..איש נשוי משפחה טובה..ילדים מחונכים..ממש באותם גילאים של הנער שאב המשפחה המכובדת צורך ממנו שרותי זנות בגן החשמל..בתחנה המרכזית הישנה איפה שהיה פעם גן העצמאות..

2000 שנות.

הקונפליקט הכי גדול הוא נפתלי בנט. הכיפה שלו. הוא מרבה לדבר על ביטחון ויהדותו נמדדת ביחס לא נכון בין הצמדותו לאדמה, לשנאת אוייבנו, לביין בניית חברה ברוח יהודית בארץ ישראל. אין שום ערך לאדמה בה נאחז נפתלי בנט אם הוא מאשר העסקת עובדים באמצעות חברות כח אדם.  העסקת 300 אלף עובדים באמצעות עובדי קבלן היא פגיעה קשה מאוד במרקם החברתי במדינת היהודים וזאת בגלל הסימפטומים החברתיים שנוצרים מסוג העסקה זה. הערך היחיד להצמדותם של נפתלי בנט ובנימין נתניהו באדמה הוא ערך פוליטי לעצמם שמשמעותו כיסא בכנסת. כיסא בממשלה. כח שליטה ממון.  אותה הצמדות של יאיר לפיד לסיסמת השיוויון בנטל מניבה ערך רק לו עצמו ולחבריו למפלגה..כמו אותם  סתיו שפיר ואיציק שמולי שלאחר שנטשו את דפני ליף נצמדו ליאיר לפיד (באותו יום שהצעדה התפצלה לשתיים: שיוויון בנטל- יאיר לפיד, סתיו שפיר, איציק שמולי- גולדה. צדק חברתי- דפני ליף- קריית הממשלה) ולעייני ולדנקנר שנתן תרומה לשמולי ופואד שלקח אותו תחת חסותו.. והופ… לכנסת,, מקום טוב ברשימה של העבודה לכנסת לסתיו ולאיציק שכנראה המתפקדים של פואד אירגנו, חשיפה ותמיכה תקשורתית ליאיר..
וזאת הדרך שהם מגיעים לשם..
כל השאר הצגה, גם המילים הטובות.

האבקנים.

כידוע שכר מנכ”ל אל על הוא 16.8 מליון שקל בשנה.
בואו נחשוב,
כמה כסף יבזבז אליעזר שקדי? מאה אלף בחודש?, מאתיים אלף בחודש? נהיה לארז’ים250 אלף שקל!
זאת אומרת שאליעזר שקדי יבזבז 3 מליון שקל בשנה ואת שאר הכסף, הוא יחסוך. מה זה אומר?
זה אומר שכסף… שיצא מהשוק שאמור לחזור אליו באמצעות צריכה ממוצרי המפעלים במשק , שתגרום למפעלים למכור, שתגרום למפעלים לייצר, שתגרום למפעלים להעסיק עובדים..לא חזר אליו.

לא אילה אילה,לה- אין אלהים מלבד האלהים.

בקוראן כתוב:
“אם יש לך ספק כלשהו בדבר מה מן הקוראן שהורד אליך שאל את בני ישראל שקיבלו ולמדו את הספר לפניך.” (סורה 10 פסוק 94-קוראן).
אם הקוראן בחר לקרוא ליהודים – בני ישראל, בהשתמשו במילה ישראל בהקשר ליהדות, אז הקוראן למעשה מכיר בזכותו של עם ישראל/היהודים על ארץ ישראל. כי פה זה ארץ ישראל, אין עוד מקום בעולם שנקרא ארץ ישראל, רק פה קוראים לארץ ישראל, ארץ ישראל. ואנחנו, היהודים, עם ישראל. בתקווה שיבוא שלום, אמן.

מלחמת בני האור בבני החושך.

זאת טעות מיסודה לדבר במושגים של אור וחושך מתוך מקום שרוצה ליצור עולם טוב יותר. חושך ואור הם עניין יחסי. כי לעיתים האור של האחד הוא החושך של השני ולהיפך, החושך של האחד הוא האור של השני. לדוגמא, נוחי דנקנר, הוא האור שלו זה למכור יקר בסלקום למשתכרת שכר המינימום בשופרסל,

הקולות של פיראוס מזכירים את חיפה.

“חשיפת “כלכליסט”: כך ויתרה המדינה על תמלוגי הענק של כיל
מכתב ממשלתי מ־1995 חושף כיצד הממשלה העניקה לחברת כיל המופרטת פטור מתשלום תמלוגים על ייצור מוגבר של אשלג, עד שנת 2030 – תמורת ויתור של החברה על התחייבות לסלול כביש למפעלי ים המלח. בעלי התפקידים דאז לא זוכרים מה היה שם. ..בפנייתם לאוצר ציינו באדם טבע ודין כי על פי שטר הזיכיון, המדינה רשאית לגבות מכיל תמלוגים עודפים בשיעור של 10%, במידה שהחברה מפיקה מים המלח יותר ממיליון טונות בשנה – כפי שאכן קורה (כיל הצהירה כך כבר בדו”ח השנתי ל־2003). עם זאת, בשבוע שעבר חשף “כלכליסט” כי המדינה מעולם לא דרשה מכיל את התמלוגים העודפים.” כלכליסט.

“שוב מסתבכת: סטודנטים מוחים על 225 אלף ד’ שקלינטון תקבל להרצאה באוניברסיטה”

“הקריאות לקלינטון לוותר על שכרה נשמעו לאחר שבתחילת השבוע הודיעה אוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס כי קלינטון תהיה הדוברת המרכזית באירוע גיוס התרומות השנתי.
לפי דוברת של המוסד האקדמי, קלינטון תקבל 225 אלף דולר עבור ההופעה, שימומנו על ידי“תרומות פרטיות מצד עמותת האוניברסיטה”.
הדוברת הדגישה כי כספים מהתקציב התפעולי של האוניברסיטה לא ישמשו לכיסוי השכר של מי שנחשבת המועמדת הבולטת לרוץ לנשיאות ארה”ב ב-2016.”

באדיבות כלכליסט.

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3634679,00.html

מבלי להאשים את הילארי קלינטון..

זאת יכולה להיות טקטיקה מתוחכמת למדיי לשלם שוחד לנבחר ציבור בעבור עניינים כמו הפרטת הפנסיות של עם ישראל..
בעבור חוק לטובת בעל אינטרס כמו, תמלוגים נמוכים לעם ישראל..
כמו הסבת ייעוד קרקע לטובת טייקון שתעלה את ערך הקרקע..
כמו מענק ענק לאינטל,
כמו הקלות במס לחברה כזו או אחרת…
כמו הפרטה של נכס ציבורי…

 כיפת ברזל.

“מאחורי הגב של שרי הממשלה, דחפו כבר ב-2006 בכירי משרד הביטחון את כיפת ברזל ■ שר הביטחון עמיר פרץ זיהה את חיוניות המערכת, אך בלא ההתערבות של מחליפו אהוד ברק והמימון האמריקאי המסיבי – הפרויקט, שעלותו עד כה מוערכת ב-4 מיליארד שקל, לא היה מתממש”
ארבעה מליארד שקל הוציאו עד כה על כיפת ברזל. זה נותן סוג של אינדקציה על מהות הקלות המס בעבור הרווחים הכלואים, הקלה שמוערכת בכעשרים ושבעה מליארד שקל שלא יגיעו לקופת האוצר.

דרך ארץ.

דרך ארץ אינה קודמת לתורה אם מי שקובע אותה הם אלו שמתחזקים ממנה.
.
בשלב מסויים יפזול הטייקון הממוצע לעסקים בחו”ל.
כשהטייקון ירויח בוחטות, במקום להעלות את שכר עובדיו,הטייקון יצבור שומנים על גבם.
בזכות השכר הנמוך, הקלות מס ומענקים מהממשלה,יצבור הטייקון שומנים.
הוא יחלק את השומנים לשלושה חלקים:
1)דיווידנד לו למשקיעיו.
2) שכר גבוה לנוגשיו.
3) והשקעות בחו”ל.

באר נחמה.

אלוהים כשברא את הבריאה היה ככה בורא, הסתכל על מה שברא, אמר סבבה והמשיך לברוא ואחרי כל בריאה מסתכל ורואה כי טוב וממשיך לברוא. עד שהגיע לאדם. ולא אמר כלום. לא ראה כי טוב. אבל במבט כללי כשהסתכל על כל מה שברא ראה כי טוב. וזה סוג של נחמה.

חורבן הבית.

אַל-תַּקְשׁוּ לְבַבְכֶם, כִּמְרִיבָה; כְּיוֹם מַסָּה, בַּמִּדְבָּר.
אֲשֶׁר נִסּוּנִי, אֲבוֹתֵיכֶם: בְּחָנוּנִי, גַּם-רָאוּ פָעֳלִי.
תהילים.

האומנם התיחסה הציונות הדתית אל התנועה הציונית כמנוף להרמת קרנה של היהדות בעולם וביחוד בארץ ישראל? או שהפכה את היהדות למנוף להרמת קרנה של הציונות עד שזו האחרונה הפכה ל “דת”, כשהתורה וחוקיה משתעבדים לה, ומשרתים אותה. בשאלה מרכזית זו עוסק הספר דת הציונות.
פולסא דה נורה. זהו מעשה שיעבוד התורה. חובר חברים מחוכם, הוא שיעבוד התורה.
קצת לפני חורבן ביית שני שיעבדו כוהני הדת עצמם לבעלי ההון של אותה תקופה. היום אנחנו יכולים לראות זאת בצורת פינטו והרנטגן. חטא גדול שהביא לחורבן בית שני. נקווה שבייתו של נוחי דנקנר וחבר מרעיו יחרב ולא בנין הבית של עם ישראל לאחר 2000 שנות גלות ואמרו אמן!

יחסי צי-בור.

מעשה שהיה כך היה..
נפתלי פירסם תמונות מצרפת לציבור מאמיניו..
תמונות מבית הכנסת ..
הגבתי לתמונה עשיתי שיתוף.. העלתי את התמונה כדי לעשות סטיקר …
עשיתי סטיקר והלכתי להציב אותו בדף הפייסבוק ואז ראיתי שהשיתוף נמחק מדף הפייסבוק,
נפתלי מחק את התמונה ואיתה תגובתי שאותה שמרתי מבעוד מועד בשביל הסטיקר..
כנראה שנפתלי מסכים עם דעתי עליו, אחרת לא היתה לו סיבה למחוק…

יונתן גפן. או אולי, למה אביב גפן יקבל שכר מערוץ 2, מעידן עופר, תשובה יצחק ועופרה שטראוס.

” הקלות הבלתי נסלחת של החרם מאז ילדותי אני מתנגד לחרמות. תמיד עדיף שהרוע, ההסתה והטיפשות ייראו, מאשר יופצו במחתרת. וידויו של סרבן קוטג'”. יונתן גפן בעתון מעריב מסביר למה הוא לא תמך במחאת הקוטג’.

מר גפן מתהדר בבנו המהפכן שלא שירת בצבא… אגב, גם אני לא הייתי משרתת בצבא היום רק בגלל שאני יודעת ששמונים אחוז מהמדינה שייכת לבעלי ההון ולא בא לי לשרת למענם… מר גפן לא מבין שמהפכת הקוטג’ זה הסיסטר רוזה שלנו… אגב בנו של גפן וגפן עצמו כבר לא מהפכנים שהיו האחד לא יכתוב על הבנק שהוא מפרסם או על בעל העיתון שהוא כותב אצלו בעל שופר סל המרויח מליארדים על גבינו וגב עובדות הקופה המרויחות שכר מינימום ונקנסות על חוסרים בקופה, והשני , כבר נהיה מזמן בורגני קטן שיצירה בארץ לא מעניינת אותו… ויושב תחת גפנו ותאנתו נתמך ע”י בעלי הון שהשתלטו גם על תעשיית המוסיקה, זאת הסיבה שאין מחאה אמיתית במוסיקה היום, למה אם יכתבו מחאה לא יפרסמו אותם בתקשורת בבעלות בעלי הון…

1987.

רְאֵה כָל-גֵּאֶה, הַכְנִיעֵהוּ;    וַהֲדֹךְ רְשָׁעִים תַּחְתָּם.
טָמְנֵם בֶּעָפָר יָחַד;    פְּנֵיהֶם, חֲבֹשׁ בַּטָּמוּן.

עֲצָמָיו, אֲפִיקֵי נְחֻשָׁה; גְּרָמָיו, כִּמְטִיל בַּרְזֶל.
הוּא, רֵאשִׁית דַּרְכֵי-אֵל; הָעֹשׂוֹ, יַגֵּשׁ חַרְבּוֹ.
כִּי-בוּל, הָרִים יִשְׂאוּ-לוֹ; וְכָל-חַיַּת הַשָּׂדֶה, יְשַׂחֲקוּ-שָׁם.
תַּחַת-צֶאֱלִים יִשְׁכָּב– בְּסֵתֶר קָנֶה וּבִצָּה.
יְסֻכֻּהוּ צֶאֱלִים צִלְלוֹ; יְסֻבּוּהוּ, עַרְבֵי-נָחַל.
הֵן יַעֲשֹׁק נָהָר, לֹא יַחְפּוֹז; יִבְטַח, כִּי-יָגִיחַ יַרְדֵּן אֶל-פִּיהוּ.
בְּעֵינָיו יִקָּחֶנּוּ; בְּמוֹקְשִׁים, יִנְקָב-אָף.
תִּמְשֹׁךְ לִוְיָתָן בְּחַכָּה; וּבְחֶבֶל, תַּשְׁקִיעַ לְשֹׁנוֹ.
הֲתָשִׂים אַגְמֹן בְּאַפּוֹ; וּבְחוֹחַ, תִּקֹּב לֶחֱיוֹ.
הֲיַרְבֶּה אֵלֶיךָ, תַּחֲנוּנִים; אִם-יְדַבֵּר אֵלֶיךָ רַכּוֹת.
הֲיִכְרֹת בְּרִית עִמָּךְ; תִּקָּחֶנּוּ, לְעֶבֶד עוֹלָם.
הַתְשַׂחֶק-בּוֹ, כַּצִּפּוֹר; וְתִקְשְׁרֶנּוּ, לְנַעֲרוֹתֶיךָ.
יִכְרוּ עָלָיו, חַבָּרִים; יֶחֱצוּהוּ, בֵּין כְּנַעֲנִים.
הַתְמַלֵּא בְשֻׂכּוֹת עוֹרוֹ; וּבְצִלְצַל דָּגִים רֹאשׁוֹ.
שִׂים-עָלָיו כַּפֶּךָ; זְכֹר מִלְחָמָה, אַל-תּוֹסַף.
איוב.

 מע”מ 0.

“בועת הנדל”ן מגדילה את האי־שוויון: היא מעבירה כסף מעניים לעשירים ומהפריפריה למרכז ■ התוכנית של יאיר לפיד לאפס מע”מ לא תתרום להורדת מחירים, וההטבה תזרום בעיקר לקבלנים ■ מיכאל שראל, הכלכלן הראשי באוצר שהתפטר לפני שלושה חודשים, מסביר למה” דה מרקר.:

http://www.themarker.com/markerweek/thisweek/1.2347697

אני אסביר זאת במילים פשוטות.

ההורדה במע”מ לא מורידה את מחיר הדירה מבחינת התקבולים לקבלן. המע”מ אינו פרמטר לחישוב רווחיו/ה של :

-דניה סיבוס/לב לבייב אפריקה ישראל/לב לבייב.
-שיכון ובינוי/שרי אאריסון/בנק פועלים .
-דלק נדל”ן/תשובה יצחק- אלעד תשובה/בנק לאומי.
-אקירוב/אקירוב/בנק לאומי.

משמע: הבועה עדיין קיימת.

עצומה.

לגייס לקרבי בצה”ל רק ילדי משפחות בעלות הכנסה של 20,000 שקל ומעלה, ילדי משפחות המכניסות 10,000 שקל ומטה, יהיו זכאים לפטור משרות בצה”ל.
לילדי המשפחות המכניסות בין 10,001 ל- 19,999 ש”ח לחודש יהיה פטור משרות בקרבי.   

יאיר לפיד אמר- מי שנותן יותר, יקבל יותר.
אני אומרת, מי שמקבל יותר- ייתן יותר. גם אם מדובר בחיי ילדיו.

הזוי.

“ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) בביקור בבית העצמאות בתל אביב כי בכוונתו להוביל חקיקת חוק יסוד “שיבטיח עיגון חוקתי של מעמדה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי””. הארץ.

הזוי..
מה זה לא ברור שארץ ישראל זאת מדינת הלאום היהודי/הישראלי?
נכון, אני חושבת שצריך להחזיר חלק משטחי הארץ.
אבל ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי/ישראלי.
מה? זה לא היה ככה עד עכשיו?

פסוליא.

יש מצב שבעוד כמה חודשים נראה את אולמרט לופוליאנסקי ודנקנר יושבים באגף שבע בכלא באר שבע עם סרבל כתום שרים את שירו של דוד שושי- פסוליה!

וכן אולמרט ישיר לאישתו עליזה שירי געגועים מאגף 7 בכלא באר שבע:

הַהֵימִיר גּוֹי אֱלֹהִים, וְהֵמָּה לֹא אֱלֹהִים; וְעַמִּי הֵמִיר כְּבוֹדוֹ, בְּלוֹא יוֹעִיל. ישֹׁמּוּ שָׁמַיִם, עַל-זֹאת; וְשַׂעֲרוּ חָרְבוּ מְאֹד, נְאֻם-יְהוָה. תורה.

ב 2011 עם ישראל יצא להפגין. דפני ליף הייתה היוזמת. וזה תפס.
התקשורת שנשלטת ע”י בעלי הון פירגנה. פירגנה? נניח.. היא יצרה שליטה על נראות ההפגנה.. זאת אומרת שמסרי ההפגנה עברו דרכה. באיזשהו שלב נכנס יאיר לפיד לתמונה. והתקשורת פירגנה ליאיר לפיד. יאיר לפיד הוצג כאדם שמזדהה עם ההפגנה אך היה לו מימד נוסף שהתקשורת העמידה לרשותו. הנראות בעיני הציבור כמנהיג מול דפני ליף.
אחד הדברים שהדהימו אותי היה פיצול אחת ההפגנות האחרונות. בסוף כל הפגנה הייתה התכנסות לנאומים. התכנסות אחת. כשיאיר לפיד נכנס לתמונה התהלוכה אותה תהלוכה שהתכילה ברוטשילד, פוצלה לשתיים. אחת להתכנסות של יאיר לפיד והשניה של דפני ליף.
מישהו קרא שיוויון בנטל לכיוון גולדה, דפני ליף לכיוון קריית הממשלה. גולדה? עגל זהב..
אז מה קרה כאן בעצם? מה שקרה בעצם זה לקחת את הרוח ולהעביר אותה לאדם שפועל כרצונך. שפועל בתוך המסגרת של השיטה. זאת אומרת, להעביר את זה לזה אחר שמנהיג מטעמך. או לשלוט על זה באמצעות אותו מעגל של חבר החברים המחוכם..יאיר לפיד לא ידרוש להעלות את השכר במשק.
כי השכר הוא מוקד השליטה האמיתי.

נלסון מנדלה.

ההשוואה של הממסד הישראלי לאפרטהייד אינה יכולה להתייחס רק בהשוואת השחורים באפריקה לעם הפלסטינאי. כישראלית ממוצא מזרחי אני דווקא מייחלת למנהיג כמו נלסון מנדלה. גם אצלנו היו פנתרים שחורים שגולדה אמרה עליהם- לא נחמדים והפגנותיהם נגד אפליה, קיפוח וגזענות כלפיהם בשל צבע עורם מצד הממסד פוזרו תוך שימוש באלימות מצד הממסד.

איראן- יהודים.

“מִבַּעַד לַפַּרְגּוֹד לֹא הֵצַצְנוּ, אַתָּה וַאֲנִי!

וּבְשִׂיחַ הַסּוֹד לֹא הוּבֵאנוּ, אַתָּה וַאֲנִי!

בָּסֵּתֶר נֶחְתַּךְ גּוֹרָלֵנוּ, שֶׁלְּךָ וְשֶׁלִּי –

בִּנְפֹל הַפַּרְגּוֹד לֹא יִהְיוּ עוֹד “אַתָּה” וַ”אֲנִי”!”

עומר כי אם.

רצ”ב המצב במשק.
כלל המשק:

2

נשים גברים:

3

כלל המשק ללא שעות נוספות:

4

השתכרות לפי משפחה:

7

מס’ משכורות לקניית דירה:

8

סימוכין:

9

המצב במשק.

.